\
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1400/07/01 پنچشنبه
سبد خرید

معرفی گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

در این مقاله قصد معرفی گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان را داریم. می‌خواهیم بدانیم چرا یک ساعت با قیمت نجومی خریداری می‌شود و ساعتی دیگر با قیمتی بسیار کمتر؟ تفاوت این دو در چیست؟ هر دوی آن‌ها که یک کار یعنی نشان دادن زمان را انچام می‌دهند. پس علت چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

 

امروزه همانطور که همه شما می‌دانید ساعت به عنوان یکی از جذاب‌ ترین اکسسوری‌های دنیای مد و فشن مطرح شده است. این محبوب کوچک امروزه نقش مهمی در تغییر دادن استایل شما را دارد. این مطلب به خصوص در مورد آقایان که دارای انتخاب‌های زیادی در بحث اکسسوری نیستند، صدق می‌کند. این مقاله به معرفی گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان که در بین آن‌ها ساعت جیبی نیز قرار دارد، از رتبه 1 تا 7 اختصاص دارد.

 

گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

شکل 1 - گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان 

 

 

 ساعت مچی GRAFF diamonds hallucination 

که یک ساعت مچی زنانه است از 110 قیراط الماس رنگی که بر روی زمینه‌ای از طلای سفید سوار شده است. این ساعت مچی لاکچری متعلق به برند انگلیسی GRAFF با قیمتی حدود 55 میلیون دلار می‌باشد.

 

 

گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

شکل 2- گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

 

 

رتبه دوم به ساعت مچی زنانه دیگری از برند GRAFF با عنوان GRAFF Diamonds Fascination THE می‌رسد.

این ساعت که مجددا از برند مشهور انگلیسی Graff می‌باشد از 135 قیراط الماس سفید تشکیل شده است. همچنین در اقدامی جسورانه  زیبا یک الماس 39 قیراطی که به شکل یک اشک تراش خورده نقش صفحه ساعت را ایفا می‌کند. قیمت این ساعت چیزی در حدود 40 میلیون دلار است.

 

 

شکل 3- گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

 

 

حتما بخوانید : مروری بر جدیدترین ساعت های ارتشی سیکو

 

 سومین رتبه به ساعت جیبی لاکچری و زیبایی که برای ماری آنتوانت ملکه فرانسه طراحی و ساخته شد، می‌رسد. این ساعت جیبی متعلق به برند Breguet می‌باشد این ساعت که ملکه آنتوانت هیچ وقت نتوانست از آن استفاده کند، کار طراحی و ساختش در سال 1782 توسط آبراهام لوئیس بریژیت آغاز شد و 4 سال پس از مرگ او توسط پسرش در سال 1827 به سرانجام رسید. همانطور که متوجه شدید فاصله زمانی 45 سال برای طراحی و ساخت این ساعت وقت صرف شده است. در واقع این ساعت عجیب و البته رویایی در اتفاقی در سال‌های 1900 دزیده شد و در سال 2011 پیدا شد، 34 سال پس از قتل ماری آنتوانت به سرانجام رسید و وی نتوانست از آن استفاده کند. این ساعت 30 میلیون دلاری هم اکنون در موزه L.A.Mayer  نگه داری می‌شود.

 

 

گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

شکل 3- گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

 

 

این ساعت مچی که عنوان گرانقیمت ترین ساعت جهان را به خود اختصاص داده است متعلق به برند چوپارد (Chopard) می‌باشد. این ساعت با 210 قیراط الماس تزئین شده است و به عنوان یک ساعت لاکچری سوئیسی به حساب می‌آید. قیمت این جواهر زیبا از برند چوپارد که زمان را نیز نشان می‌دهد، چیزی در حدود 26 میلیون دلار است.

 

گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

شکل 4 - گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

 

 

رتبه بعدی در اختیار ساعتی است که تنها یک نمونه از آن در جهان ساخته شده است. بله ساعت مچی Jacob & Co. Billionaire Watch با استفاده از 239 قطعه الماس درخشان تزئین شده است. صفحه این ساعت به شکل یک اسکلت با قلب باز می‌باشد. موتور مکانیکی آن که از 167 قطعه تشکیل شده است، جزء موتورهای توربینی به حساب می‌آید. همچنین کمپانی Jacob & Co در طراحی این ساعت لاکچری خود با مدل Billionaire از موتور اختصاصی خود به نام Caliber JCAM09 استفاده کرده است. صفحه ساعت از الماس سفید رنگ ساخته شده و عقربه‌های ساعت با زیبایی هرچه تمام تر با آبکاری به رنگ آبی در آمده اند. ااین ساعت لاکچری 18 میلیون دلاری را ساعت میلیاردها نیز می‌نامند.

 

 

گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

شکل 5 - گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

 

 

حتما بخوانید : معرفی ساعت کرنوگراف ایوی ایت (AVI-8 Flyboy Chronograph AV-4054)

 

 

رتبه بعدی که از نوع ساعت‌های جیبی است، توسط فردی به نام پتک فیلیپیه برای یک بانکدار ثروتمند به نام هنری گریوز ساخته شد. طراحی چنین ساعتی که با طلای 17 قیراطی ساخته شد، 5 سال زمان برد. این مدل که در سال 1933 ساخته شد، دارای عملکرد خاصی برای نشان دادن زمان بود که در زمان خود بسیار مشهور شده بود. شرکت سوئیسی پتک فیلیپیه نیز از مشهورترین کمپانی‌های ساعت سازی است. قیمت این ساعت برابر با 11 میلیون دلار است.  

 

گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

شکل 6 - گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

 

 

 Hublot Big Bang هفتمین رتبه را در این میان به خود اختصاص داده است. ساعتی خاص که حتی عقربه‌ها و صفحه‌هایش هم از الماس کار شده است. در واقع تمام اجزای بیرونی و داخلی این ساعت از الماس کار شده است. کمپانی ساعت سازی مشهور سوئیسی یعنی Hublot از 1280 قطعه الماس هر کدام با وزن سه قیراط برای ساخت این ساعت استفاده کرده است. برای پیدا کردن چنین الماس‌هایی که بر روی ساعت به این زیبایی و ظرافت بتوانند جاخوش کنند، حدود یک سال زمان صرف شده است! بیانسه خواننده مشهور آمریکایی این ساعت مچی تمام الماس را که 5 میلیون دلار قیمت دارد به مناسبت تولد 43 سالگی همسرش که او نیز خواننده است یعنی جی- زی هدیه داده است!

 

گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

شکل 6 - گرانقیمت ترین ساعت‌های مچی جهان

 

حتما بخوانید : آیا می‌دانید چرا داخل موتورِ ساعت از سنگ های قیمتی و جواهرات استفاده می شود؟

 

مطالب مرتبط