آخرین بروز رسانی قیمت ها 1401/05/24 دوشنبه
سبد خرید

 

تجارت ساعت های جعلی تجارت بزرگی است بازار ساعت های جعلی تقریباً یک میلیارد دلار در سال تخمین زده می‌شود و این یعنی پنج درصد از کل تجارت ساعت مچی در کشور سوئیس . برخی گزارش ها نشان می دهد که تقریبا 30 درصد از جستجوی خرید ساعت برای ساعت تقلبی هستند، این بدان معنی است که طراحی ساعتهای تقلبی به نحوی ماهرانه انجام می‌شود و می‌تواند افراد را ناخواسته به دام بیندازد.

در برخی موارد دقت و ظرافت زیادی برای ساختن این ساعتهای جعلی به کار رفته است. به عنوان مثال رنگ شب تاب واقعی با دقت روی اعداد اعمال می شود و حتی شماره سریال ها و اعداد با مهارت عالی حکاکی می شود و شما تنها با یک ذره بین می توانید متوجه اختلافات شوید.

تشخیص ساعت تقلبی از اصل

 

حتما بخوانید : معرفی پر فروش ترین ساعت های مردانه 2020

 

با وجود تلاش و مهارتی که جعل کنندگان برای تولید محصولات خود به کار میبرند اما اغلب در طراحی خود نکات و جزییات ظریفی را از قلم می اندازند و یک خریدار دقیق و آگاه با توجه به این نکات، به راحتی می تواند ساعت تقلبی از اصلی را تشخیص دهد. ما برای شما موارد و نکات هوشمندانه زیر را جمع آوری کرده ایم تا با توجه به آن ها، در دام فروشندگان و جعل کنندگان گرفتار نشوید.

به جایی که از آن خرید می کنید دقت کنید

 فقط به این دلیل که یک ساعت مارک دار در پشت شیشه می بینید به این معنا نیست که ساعت اصلی  و از برندی معتبر است. مگر اینکه ویترین مغازه متعلق به یکی از نمایندگی های وابسته به مارک تجاری ساعت مورد نظر شما باشد. شما می توانید لیست تمام نمایندگی هایی که مارک مورد نظر شما را می فروشند با یک جستجوی ساده پیدا کنید و برای اطمینان از خرید خود فقط از همین نمایندگی های مجاز خرید کنید.

حریص نباشید

 خوب است بدانید ساعتهایی با مارکها و برندهای مطرح و شناخته شده ارزش هر ریال پولی را که برای آنها می‌پردازیم دارند. بنابراین اگر جایی قیمت ساعت مارک و اصلی را خیلی کمتر از میزان واقعی آن و قیمت بازار به فروش می‌رساند مطمئن باشید که حیله ای در کار است. بنابراین برای چند درصد کاهش قیمت و سود در معامله،خود را در دام ساعتهای تقلبی نیندازید. مطمئن باشید هر تخفیف بیش از اندازه‌ای علتی در افت کیفیت محصول مورد نظرتان دارد.

 

خرید ساعت های مچی مردانه 

 

خوب ببین بعد بخر

 سعی کنید  برای خرید کالاهای اصلی و با مارک معتبر حضوری خرید خود را انجام دهید تا بتوانید به صورت کاملاً واضح، جزئیات محصول مورد نظر خود را بررسی کنید. اگر می خواهید از طریق سایت های حراجی های آنلاین خرید کنید مطمئن باشید که عدم نشان دادن جزئیات در عکس کالا می‌تواند نشانه این باشد که فروشنده دارد چیزی را از چشم شما پنهان می کند. پس برای خرید از سایت، خوب دقت کنید که تمام جزئیات مثل شماره سریال،آرم و ..خوب نشان داده شده باشد و قیمتها خیلی متفاوت از قیمت واقعی ساعت در بازار نباشد.

سبک تر بهتر نیست !

 یکی دیگر از مواردی که برای تشخیص ساعت تقلبی از اصلی می‌توان مدنظر قرار داد وزن ساعت است. طراحان ساعت های برند اغلب از فلزات گران بها و قطعات متحرک زیادی در ساعت های خود استفاده میکنند. این در حالی است که جعل کنندگان، برای صرفه جویی در هزینه خود اغلب از مواد ارزان قیمت استفاده می کنند، بنابراین ساعت های جعلی نسبت به ساعت های اصلی سبک وزن تر هستند.بنابراین همیشه درکی حدودی از وزن ساعت مورد نظر خود در ذهن داشته باشید تا با مقایسه پی به اصلی یا تقلبی بودن ببرید.

توجه به شکل و ظاهر ساعت

سعی کنید اطلاعات خود را در زمینه طرح های مختلف هر برند بالا ببرید و سبک طراحی معمول تولید کننده را مطالعه و با جزئیات طراحی آن ها آشنا شوید به عنوان مثال ساعت های Rolex دارای پشت فلزی و اغلب روی صفحه ی خود در قسمت نمایشگر تاریخ، یک مربع شیشه ای کوچک برای بزرگتر جلوه کردن تاریخ دارند.

شکل ساعت های تقلبی نیز با ساعت هایی با مارک اصلی متفاوت است. ساعتهای  تقلبی اغلب شکلی زمخت و ناهموار دارند. جالب است بدانید در ساخت ساعتهای مطرح و برند از ظرافت و هنرنمایی دست استفاده شده اما ساعتهای تقلبی که توسط دستگاه ساخته می شود این ظرافت در طراحی را ندارند.

طراحی بند ساعت های لوکس و مارک دار نیز از پیچیدگی و جزییات بیشتری نسبت به مدل های تقلبی خود برخوردارند و به هیچ وجه دارای طرح های ساده نیستند. به عنوان مثال ساعت های Rolex  و Omega بند هایی با حداقل سه ستون به هم پیوند خورده دارند اما مارک های تقلبی طراحی ساده تر دارند یا صفحه ی شیشه ای روی ساعت های برند گنبدی شکل هستند یا شکلی خاص دارند اما ساعت های تقلبی این مدل خاص از طراحی شیشه را ندارند. 

 شماره ها و اعداد و حروف روی ساعت نیز می توانند عاملی برای تشخیص ساعت جعلی از اصلی باشند چرا که ساعت سازان معروف و معتبر از ابزار دقیق حکاکی  برای ایجاد حروف خوانا و واضح بر روی ساعت ها استفاده می کنند ، بنابراین اگر هر کدام از حروف بهم ریخته و یا خواندن آنها سخت است ، مطمئن باشید که ساعت احتمالاً جعلی است.

 این قانون برای همه ی حروف و حتی اعداد درج شده روی ساعت از جمله شماره سریال ها و شماره های ساعت و لوگوی برند نیز صدق می کند. به عنوان مثال ، اگر لبه های اطراف "R" در "Rolex" به نظر می رسد منحنی و ناهموار است ، به احتمال زیاد شما با یک ساعت جعلی روبرو شدید. به دنبال شماره سریال رسمی و اصلی در ساعت باشید. توجه داشته باشید که ساعتهای اصلی و برند دارای شماره سریال چاپ شده در جایی از ساعت هستند که با تعداد اعداد ارائه شده در گارانتی مطابقت دارد.

سعی کنید همواره عکسی از طراحی ساعت مورد نظرتان داشته باشید و هنگام خرید مقایسه را با ساعتی که می خواهید بخرید انجام دهید تا تقلبی و اصلی بودن ساعت مشخص شود.

 

 

مطالب مرتبط