آخرین بروز رسانی قیمت ها 1401/05/24 دوشنبه
سبد خرید

 

برند ایوی ایت ساعت‌های بسیاری با الهام از صنعت هوانوردی طراحی و تولید می‌نماید. آخرین مدل این برند با نام خلبان کرنوگراف (AVI-8 Flyboy Chronograph) با کد AV-4054 معرفی شده است. این سری از ساعت‌های ایوی ایت از 38 خلبان آمریکایی در جوخه لافایت (Lafayette Escadrille) که در سال 1916 در فرانسه پیش از ورود آمریکا به جنگ جهانی اول پرواز می‌نمودند، الهام گرفته است.

صفحه و موتور ساعت

ترکیب استیل ضد زنگار و رنگ‌های سیاه و قرمز برروی این ساعت بسیار زیبا می‌نمایند. عقربه ساعت و دقیقه ظاهر زیبایی مانند شیشه نقشینه دارد. دو صفحه کوچک نیز برروی صفحه اصلی وجود دارد که یکی برای تعیین زمان 24 ساعتی و دیگری برای نمایش دقیقه‌های کرنوگراف است. مکانیزمی برای نمایش ثانیه برروی ساعت تعبیه نشده، و عقربه ثانیه شما برروی عدد 12 پارک شده تا زمانیکه برای کرنوگراف مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از بهترین خصوصیات ایت ساعت استفاده از موتور کوارتز ژاپنی سیکو (VK64) است. با حفظ دقت در نمایش زمان، موتور VK64 توان لازم جهت به حرکت در آوردن قطعات مکانیکی کرنوگراف را تامین می‌نماید. زمانی که شما کرنوگراف را فعال می‌نمایید بخش مکانیکی این موتور کوارتز بیدار شده و عقربه ثانیه شمار مانند یک جاروب برروی صفحه ساعت حرکت می‌نماید.

قاب ساعت:

قاب این ساعت 42میلیمتر عرض و 10 میلیمتر ضامت داشته که از جنس استیل ضد زنگار با پرداخت برس فلزی است. دو دکمه فشاری برای کارکرد کرنوگراف به همراه پیچ تنظیم الماس شکل با استایل خلبانی برروی ساعت تعبیه شده است. قاب ساعت تا فشار 5 اتمسفر یا 50 متر ضد آب بوده و درب پشتی قاب به صورت پیچی طراحی شده است که تصویر یک خلبان به نشان خلبانان جوخه لافایِت حک شده است. قاب این ساعت خلبانی ایوی ایت بسیار زیبا ساخته شده و برای مچ نه اندازه‌ متناسبی دارد.

روشنایی ساعت:

سیستم روشنایی ساعت متناسب بوده و بعد از شارژ کامل، درخشش خوبی حتی در محیط روشن دارد. عقربه‌های دقیقه و ساعت و همچنین نشانگر‌های ساعت برروی صفحه با مواد درخشنده رنگ شده اند.

بند ساعت:

بند ساخته شده برای این مدل چرمی با ضخامت بالا بوده لیکن بسیار نرم و راحت است. دوخت سه رنگ پرچم فرانسه باز هم اشاره به منشاء طراحی ساعت بوده و خیلی خوب با رنگ‌های صفحه ساعت ست شده است. قفل بند ساعت ممهور به لوگوی ایوی ایت است که حفره‌هایی به اندازه کافی برای تنظیم سایز بند به دور دست برروی آن ایجاد شده است.

 

ساعت کرنوگراف

 

حتما بخوانید : کرنوگراف چیست و چگونه از کرنوگراف استفاده کنیم؟

 

نگاه کلی:

طراحی و ساعت ساعت خلبانی کرنوگراف AV-4054 بسیار خوب انجام شده و ظاهری تمیز و شیکی دارد. شاید طرفداری از ساعت کوارتز برای برخی طرفداران ساعت‌های مرغوب سخت باشد، لیکن طراحی و ساخت زیبای این ساعت باعث فراموشی موتور کوارتز ساعت می‌شود. بسیار خوب برروی دست نشسته و سایز قاب آن خیلی خوب انتخاب شده است. فروش این مدل ایوی ایت از 5ام جولای آغاز شده و قیمتی معادل با 230 دلار خواهد داشت.

منبع: irantimer

مطالب مرتبط