آخرین بروز رسانی قیمت ها 1401/03/05 پنچشنبه
سبد خرید

 

ساعت g shock  یکی از مدل های محبوب تولید شده از برند Casio است. ساعت جی شاک در سال 1983 به بازار معرفی شد و تا سال 2017 صد میلیون نسخه از آن به فروش رسید، بنابراین واضح است که یک ساعت محبوب با طراحی جذاب باشد. امکان دارد تنظیم ساعت جی شاک کمی سخت به نظر برسد؛ اما جای نگرانی نیست چراکه ما تصمیم داریم در ادامه این مطلب ابتدا شما را با اجزای این ساعت و کارکرد هر یک از دکمه های آن آشنا کنیم، سپس نحوه تنظیم ساعت g shock مدل GW9400 را به شما آموزش دهیم. مطمئن باشید این مطلب بهترین راهنمای کار با ساعت g shock برای شماست، پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

 

فهرست مطالب

معرفی دکمه های ساعت g shock

- نحوه تنظیم ساعت جی شاک (تنظیمات اصلی ساعت g shock)

- نحوه کار با سنسورهای ساعت جی شاک و تنظیم آن‌ها

- نحوه تنظیم World Time (ساعت جهانی) ساعت g shock

- نحوه تنظیم Stopwatch (کرنومتر) ساعت جی شاک

- نحوه تنظیم معکوس شمار ساعت g shock

- نحوه تنظیم Alarm (زنگ هشدار) ساعت جی شاک

- نحوه نمایش زمان طلوع و غروب خورشید در ساعت g shock

- نحوه فعال کردن Auto Light ساعت جی شاک

 

معرفی دکمه های ساعت g shock

 

معرفی دکمه های ساعت جی شاک

 

قبل از یادگیری نحوه تغییر زمان و تنظیم ساعت جی شاک بهتر است که تمام عملکردهای این ساعت را بشناسید. ساعت های g shock دارای چهار یا پنج دکمه هستند که عملکرد آن را کنترل می کنند. در ادامه کاری که هر یک از دکمه های این ساعت انجام می دهند را بررسی کرده ایم.

  • دکمه  Adjust

دکمه Adjust به شما کمک می کند وارد تنظیمات ساعت شوید. این دکمه در گوشه بالا و سمت چپ ساعت قرار دارد و برای شروع و ثبت تنظیمات از آن استفاده می شود.

  • دکمه  Reverse

از دکمه Reverse برای نور پشت صفحه استفاده می شود. این دکمه در گوشه بالا و سمت راست قرار دارد و هر بار که آن را فشار دهید، ساعت یک مقدار به عقب بر می گردد.

  • دکمه  Forward

دکمه Forward دقیقا برعکس دکمه Reverse عمل می کند، به گونه ای که با فشار دادن آن ساعت، یک مقدار به جلو می رود. علاوه بر این شما می توانید از این دکمه در تنظیم ساعت جی شاک برای شروع و پایان کرنومتر، تغییر زمان کشورها، تغییر آلارم، تغییر AM و PM نیز استفاده کنید.

  • دکمه  Mode

این دکمه در گوشه پایین سمت چپ ساعت قرار دارد و از آن برای تغییر صفحات استفاده می شود.

  • دکمه  Light

دکمه Light برای روشن کردن صفحه دیجیتال ساعت g shock مورد استفاده قرار می گیرد تا در تاریکی مطلق هم امکان دیدن صفحه دیجیتال ساعت را داشته باشید.

 

روش تنظیم ساعت آنالوگ جی شاک

 

تنظیم ساعت آنالوگ دیجیتال

 

حالا که با کلیدهای مورد نیاز برای تنظیم ساعت جی شاک آشنا شدید، نوبت به آموزش تنظیم ساعت g shock آنالوگ است؛ تا اگر یک ساعت جی شاک آنالوگ خریداری کرده اید و نمی دانید چگونه آن را تنظیم کنید بتوانید این کار را به سادگی انجام دهید.

مرحله 1: اول از همه دکمه Adjust را به مدت پنج ثانیه نگه دارید، پس از آن باید یک بار صدای بوق را بشنوید.

مرحله 2: پس از شنیدن صدای بوق دکمه Mode را فشار دهید تا بتوانید تنظیمات مختلف عقربه های ساعت از جمله دقیقه و ثانیه را انجام دهید.

مرحله 3: بسته به اینکه می خواهید زمان خود را به جلو یا عقب ببرید، باید دکمه Forward یا Reverse را فشار دهید.

مرحله 4: هنگامی که عقربه های ساعت، دقیقه و ثانیه را در موقعیت دلخواه تنظیم کردید، باید دکمه  Adjust  را فشار دهید تا زمان در جای خود ثابت شود.

مرحله 5: برای تغییر منطقه زمانی در ساعت g shock باید دکمه Mode را فشار دهید تا زمانی که علامت اختصاری "TPE" در صفحه ساعت شما ظاهر شود.

مرحله 6: در این مرحله ساعت شما باید در حالت world time باشد. سپس باید چندین بار دکمه Forward را فشار دهید تا منطقه زمانی صحیحی را که می خواهید پیدا کنید.

مرحله 7: برای تنظیم منطقه زمانی خود باید دکمه Adjust را برای چند ثانیه نگه دارید.

 

روش تنظیم ساعت دیجیتال جی شاک

 

 

حالا نوبت تنظیم ساعت جی شاک دیجیتال است. روش تنظیم این ساعت مشابه روش تنظیم ساعت g shock  آنالوگ است؛ منتهی اشاره به آن خالی از لطف نیست.  

مرحله 1: دکمه Adjust را به مدت سه ثانیه نگه دارید. پس از این، صفحه ساعت شما باید شروع به چشمک زدن کند.

مرحله 2: دکمه Mode را چندین بار فشار دهید تا ثانیه شمار چشمک بزند.

مرحله 3: دکمه Forward یا Reverse را فشار دهید تا ثانیه مورد نظر شما تنظیم شود.

مرحله 4: برای تغییر ارقام ساعت و دقیقه نیز باید مراحل 2 و 3 را تکرار کنید.

 

روش تنظیم ساعت g shock با موبایل

 

تنظیم ساعت جی شاک با موبایل

 

اگر ساعت جی شاک شما بلوتوث دارد می توانید آن را با یک تلفن هوشمند جفت کنید و از برنامه G Shock Connected Casio  برای تنظیم آن استفاده کنید. این نرم افزار هم برای پلتفرم اندروید و هم برای پلتفرم iOS در دسترس می باشد.

برای اتصال ساعت g shock به برنامه مذکور، باید مطمئن شوید که بلوتوث تلفن همراه شما روشن است. برای راه اندازی برنامه روی آیکون Connect ضربه بزنید. توجه داشته باشید که برای تنظیم ساعت جی شاک با این روش، ساعت g shock براساس تاریخ و ساعت گوشی شما تنظیم می شود.

 

نحوه ریست کردن ساعت g shock

 

مرحله 1: زمانی که ساعت شما در حالت نمایش زمان است، با فشار دادن دکمه adjust  منتظر بمانید تا صدای دو بوق را بشنوید. با بوق اول شما وارد تنظیمات اصلی ساعت شده و با بوق دوم شما وارد تنظیمات دستی  H-set می شوید.

مرحله 2: حالا که وارد تنظیمات دستی شدید، دکمه Mode  را فشار دهید تا عقربه ساعت و دقیقه شروع به حرکت کند. باید هر دو روی عدد دوازده نگه داشته شوند. اگر احیانا از زمان مشخص گذشتید، می توانید با دکمه های Forward و Reverse عقربه ها را به عدد دوازده برسانید.

مرحله 3: دوباره دکمه Mode  را بزنید تا موتور ساعت حرکت کند و به عدد دوازده برسد.

مرحله 4: حالا دکمه Adjust  را که بزنید، کلیه تنظیماتی که صورت گرفته بود ذخیره می شود.

 

نحوه تنظیم Auto Light ساعت جی شاک

 

در این مرحله از تنظیم ساعت جی شاک ، تصمیم داریم شما را با نحوه تنظیم Auto Light این ساعت آشنا کنیم. برای اینکه بتوانید روشنایی صفحه ساعت خود را به صورت اتوماتیک تنظیم کنید، باید دکمه  Reverse  را به مدت پنج ثانیه نگه دارید تا به صورت خودکار روشن شود.

اگر بخواهید این نور را خاموش کنید، کافی است که  دکمه را به همان صورت قبل فشار دهید تا چراغ صفحه خاموش شود.

نکته ای که باید بدانید این است که زمانی که ساعت به مچ شما بسته باشد، سیستم روشنایی Auto Light  با نود درجه چرخاندن مچ شما، به صورت خودکار بدون آنکه دکمه ای را فشار دهید، روشن می شود.

 

نحوه تنظیم تایمر ساعت g shock

 

مرحله 1: برای تنظیم ساعت جی شاک ابتدا دکمه adjust را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. پس از آن باید یک صدای بوق بشنوید‌.

مرحله 2: پس از شنیدن صدا، دکمه Mode را فشار دهید تا بتوانید تنظیمات مختلف از جمله عقربه ساعت، دقیقه و ثانیه را انجام دهید.

مرحله 3: بسته به اینکه می خواهید زمان ساعت خود را به عقب یا جلو ببرید باید دکمه Forward یا Reverse را فشار دهید.

مرحله 4: هنگامی که عقربه های ساعت، دقیقه و ثانیه را به موقعیت دلخواه خود درآوردید، دکمه adjust را فشار دهید تا زمان در جای خود تنظیم شود.

مرحله 5: برای تغییر زمان در ساعت مچی g shock باید دکمه Mode را فشار دهید تا زمانی که علامت اختصاری TPE  در صفحه ساعت شما ظاهر شود.

 

نحوه تنظیم آلارم ساعت جی شاک

 

در ادامه آموزش کار با ساعت g shock  به کاربرد تنظیم آلارم این ساعت می پردازیم که می توان از آن به عنوان زنگ هشدار هم استفاده کرد. حالا بیایید با هم نحوه تنظیم آلارم ساعت جی شاک را بررسی کنیم.

مرحله 1: اول از همه برای تنظیم زمانی که ساعت در حالت اصلی خود قرار دارد و زمان و روز را نشان می دهد، باید چهار بار دکمه MODE را فشار دهید. سپس وارد تنظیمات اصلی زنگ ساعت خود می شوید.

مرحله 2: در این مرحله از تنظیم ساعت جی شاک ، با آلارم های مختلفی روبه رو خواهید شد که با دکمه Forward یا Reverse  می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. کلمه AL مخفف کلمه آلارم می باشد و SNZ  مخفف کلمه SNOOZ  است که تکرار زنگ هشدار را فعال می کند.

مرحله 3: آلارم مورد نظر خود را انتخاب کنید‌. سپس با نگه داشتن دکمه Adjust وارد تنظیمات همان آلارم شوید‌.

مرحله 4: حالا باید ساعت مورد نظر خود را انتخاب کنید. با دکمه Forward  یا Reverse  می توانید ساعت را عقب یا جلو کنید تا ساعتی که می خواهید را پیدا کنید.

مرحله 5:  با زدن روی دکمه  Mode می توانید دقیقه را انتخاب کنید. می توانید با دکمه Forward  یا Reverse  دقیقه ها را به عقب یا جلو به حرکت دربیاورید.

مرحله 6: پس از اینکه ساعت و دقیقه خود را مشخص کردید، باید آن را ذخیره کنید. با زدن دکمه Adjust  تمام تنظیماتی که مشخص کرده بودید ذخیره می شود.

مرحله 7: پس از ذخیره تنظیمات، قسمتی به نام SNZ  وجود دارد که تکرار زنگ هشدار را از شما می خواهد. با دکمه  Adjust می توانید این قسمت را برای خود خاموش یا روشن کنید.

 

نحوه تنظیم کرنومتر ساعت g shock

 

کرنومتر در هیچ ساعتی به جز ساعت های ورزشی دیده نمی شود. همانطور که گفتیم ساعت جی شاک کاربرد های بسیاری دارد که یکی از آنها تنظیم کرنومتر می باشد. تنظیم کردن کرنومتر در ساعت جی شاک به شدت آسان و راحت است. در ادامه به شما نحوه تنظیم کردن کرنومتر ساعت جی شاک را آموزش می دهیم.

مرحله 1: زمانی که ساعت شما در حالت اصلی خود قرار داشت و ساعت و زمان و روز را نشان می داد، دکمه Mode  را فشار می دهید. با استفاده از این دکمه می توان از حالت های مختلفی که این ساعت دارد استفاده کرد.

مرحله 2: با زدن دکمه Forward  شما می توانید روی حالت کرنومتر قرار بگیرید و اگر آن را فشار دهید کرنومتر شروع می شود. اگر بخواهید آن را متوقف کنید، کافیست که همین دکمه را دوباره فشار دهید.

مرحله 3: اگر بخواهید کرنومتر را دوباره از اول شروع کنید، یا اگر بخواهید کرنومتر خود را ریست کنید، کافی است که دکمه adjust  را فشار دهید تا همه چیز به حالت اول برگردد.

 

نحوه کار با سنسورهای ساعت جی شاک و تنظیم آن‌ها

 

 

نحوه تنظیم World Time ساعت جی شاک

 

 

نحوه تنظیم کرنومتر (Stopwatch) ساعت جی شاک

 

 

نحوه تنظیم معکوس شمار ساعت جی شاک

 

 

نحوه تنظیم آلارم ساعت جی شاک

 

 

نحوه نمایش زمان طلوع و غروب خورشید در ساعت جی شاک

 

 

نحوه فعال کردن Auto Light ساعت جی شاک

 

 

مطالب مرتبط